Hudební cyklus Limity hudby prezentuje a zprostředkovává pestrá vystoupení od performance až po soudobou klasickou hudbu. Rozšiřuje tak naše vlastní hranice a limity vnímání hudby. Skrze projekty, které představí, nabídne nahlédnutí do světa, který se vyvíjí a posouvá. Oslovení autoři svou tvorbou vybočují z pomyslných škatulek a pouští se do experimentů, improvizace a nečekaných žánrových propojení.

Na třetí akci ze série Limity hudby se představí zvuková umělkyně Natálie Pleváková, která se ve své přednášce Elektronika z klubu i akademie zamyslí, koho na české elektronické scéně nepřeslechnout. Následovat bude koncert ambientního hudebníka Ladislava Buchty aka Ladbucha. Celý program proběhne v přilehlém parku u bývalé restaurace Florida.

Skladatelka a zvuková umělkyně Natálie Pleváková vystudovala multimediální kompozici na JAMU v Brně. V současnosti působí na nezávislé a experimentální scéně. Fascinují ji možnosti neformálního vzdělávání a enthusiasmus hudebníků a hudebnic. Elektronickou hudbu vnímá jako tmel hudební kultury v Česku i přes fakt, že prostory klubu a akademie jsou v naší krajině často jako dva paralelní vesmíry. Přijďte si poslechnout, v čem se tyto, někdy více či méně vzdálené, vesmíry protínají a koho na české scéně nepřeslechnout.

Ladislav Buchta aka Ladbuch je rodák z Krnova a ambientní hudebník, jež na svých koncertech propojuje živé hraní na kytaru s procesy v počítači. V roce 2020 vydal album In The Sun and in Silence, které pokřtil na festivalu RING X10 v Praze na Mariánském náměstí. V roce 2021 vydal dvě digitální alba Ground Vibrations a Electric Points, na kterém spolupracoval s hudebníkem Night Note. Začátkem roku 2022 mu vyšlo digitální album Various Matters, na kterém se podíleli Renáta Ulmannová, Michal Kořán a další hosté.

Vstup volný.

Program se koná za finanční podpory městského obvodu Poruba, Statutárního města Ostravy a Ministerstva kultury České republiky.