Hudební cyklus Limity hudby prezentuje a zprostředkovává pestrá vystoupení od performance až po soudobou klasickou hudbu. Rozšiřuje tak naše vlastní hranice a limity vnímání hudby. Skrze projekty, které představí, nabídne nahlédnutí do světa, který se vyvíjí a posouvá. Oslovení autoři svou tvorbou vybočují z pomyslných škatulek a pouští se do experimentů, improvizace a nečekaných žánrových propojení.

Druhý koncert ze série Limity hudby představí tvorbu multižánrového klavíristy Michala Šupáka a kytarista Tomáš Niesner.

Michal Šupák je klavírista, skladatel a producent pocházející z Třince. Je absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a pražské HAMU. Během své kariéry byl do roku 2013 členem oceňované indie rockové kapely Charlie Straight a v roce 2017 vystupoval s orchestrem na Pražském jaru (2017). V současnosti je součástí dua Noisy Pots, jejichž elektronickou hudbu obohacují zvuky hrnců a dalších atypických bicích nástrojů.

Tomáš Niesner je rodák z Přerova, jehož tvorba, často spojována s pojmem americký primitivismus, osciluje mezi akustickou kytarou a elektronickým ambientem. Jedinečnost jeho tvorby spočívá v jeho vztahu k přírodě a schopnosti improvizovat. Za své instrumentální album Bečvou dokumentující cestu podél toku zasažené řeky získal ocenění Deska roku v rámci hudebních cen Vinyla.

Vstup volný.

Program se koná za finanční podpory městského obvodu Poruba, Statutárního města Ostravy a Ministerstva kultury České republiky.