Hudební cyklus Limity hudby prezentuje a zprostředkovává pestrá vystoupení od performance až po soudobou klasickou hudbu. Rozšiřuje tak naše vlastní hranice a limity vnímání hudby. Skrze projekty, které představí, nabídne nahlédnutí do světa, který se vyvíjí a posouvá. Oslovení autoři svou tvorbou vybočují z pomyslných škatulek a pouští se do experimentů, improvizace a nečekaných žánrových propojení.

Na čtvrté akci ze série Limity hudby se představí akordeonista Aliaksandr Yasinský a výkonná ředitelka Ostravského centra nové hudby a dramaturgyně Českého rozhlasu Renáta Spisarová-Kotík se svou přednáškou Kdy jindy než teď a tady! Celý program proběhne v přilehlém parku u bývalé restaurace Florida.

Aliaksandr Yasinski je původem běloruský akordeonista a skladatel, který ve své autorské hudbě spojuje prvky jazzu, rockové hudby, folkloru a world music. V loňském roce pokřtil sólové album “Hlybini” (Riverboat Records). Ve své autorské hudbě Aliaksandr spojuje prvky jazzu, rockové hudby, folkloru a world music. Od roku 2011 žije, studuje a pracuje v Praze.

Renáta Spisarová-Kotík je výkonnou ředitelkou Ostravského centra nové hudby a dramaturgyní a redaktorkou Tvůrčí skupiny Hudba Českého rozhlasu. Zodpovídá za dramaturgii spojenou se záznamem koncertů z festivalů, abonentních řad a operních představení, ale rovněž studiovou prvovýrobu v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Připravuje pořady v oblasti koncertní hudby a další publicistické pořady pro stanici Vltava. Žije střídavě v Ostravě a New Yorku.

Vstup volný.

Program se koná za finanční podpory městského obvodu Poruba, Statutárního města Ostravy a Ministerstva kultury České republiky.