Zapište si do svých událostí datum 23. 10. 2022 v 17:00 hod. V Galerii Dukla se připraví pokračování konceptu Jakuba Černého Protipóly zvuku. Následující událost Protipóly zvuku bude exkurzí do dvou sobě navzájem vzdálených hudebních krajin, kterými jsou experimentální elektronika v podání hudebníka a básníka Františka Hrušky a dream pop české hudebnice ivy z. Oba projekty se odehrají na prostranství před Galerií Dukla a díky využití vícekanálové zvukové instance bude posluchač obklopen hudbou ze všech stran.

Pod jménem ivy z se skrývá sólový projekt Lenky Zbořilové (1993) z dreampopových Billow. Debutovala v roce 2021 experimentální nahrávkou Under a Red Moon, která vznikala na prostoru 16 týdnů, kdy každý týden byla napsána či dodělána jedna písnička. Na nahrávce se tak objevují skladby inspirované slowcorem, lo-fi folkem nebo třeba weird popem a s podobnou rozmanitostí přistupuje i k živému hraní.

František Hruška (1998) je ostravský básník a hudební experimentátor. V současnosti studuje nauku o zvuku na Institute of Sonology při Královské konzervatoři v nizozemském Haagu. Jeho hudební tvorba, pohybující se na hranici noise a ambientu, se občas přelévá z hypnotických ploch, které jsou svým zvukem blíže k posouvání tektonických desek, až k freneticky tepajícím industriálním masám.

23. 10. 2022 ivy z - Protipóly zvuku - František Hruška - video