Nyní máte unikátní příležitost podílet se na tom, jak bude vypadat výstava v Galerii Dukla. To, co ve vitrínách v červenci uvidíte, záleží opravdu jen a jen na vás.

Celá výstava bude totiž složena z vašich fotografií. Budeme rádi, když nám poskytnete fotky z vašeho dětství nebo třeba i ze současnosti. A budeme rádi, když budou dokumentovat život Porubanů. Tedy pokud na nich nebude jen architektura Poruby, ale především lidé, kteří u nás bydlí či bydleli. Chtěli bychom, aby se Galerie Dukla v létě stala výkladní skříní paměti Poruby. Pomůžete nám s tím?

Fotografie můžete posílat přímo kurátorovi výstavy Lukáši Bártlovi na e-mail lukas.bartl@osu.cz. Uveďte vaše jméno a příjmení a něco málo k fotografiím (kde je to foceno, kdy apod). Fotografie by měly mít popisky.
Pokud jste vlastníky fyzických fotek či negativů, můžete je přinést osobně na informační centrum Poruba, kde je naskenujeme a vrátíme.
Více informací o projektu můžete získat na přednášce Lukáše Bártla s názvem Město jako umělecký a sociologický fenomén. Uskuteční se 22. března v 17.30 hodin v Domě kultury Poklad. Vedle toho se dozvíte o tom, jak fotografové v době normalizace zobrazovali město a život v něm, i o významných fotografech té doby. Zvláštní důraz bude kladen na tvorbu Viktora Koláře. Jeho fotografie se totiž právem dají považovat za kroniku Ostravy, protože bez nadsázky zobrazuje konfrontaci místních obyvatel s každodenní realitou, která často nebyla příliš radostná.

snímky: Otakar Zdvihal