performance a koncert

Závěrečný koncert ze série Limity hudby představí tvorbu umělce Petra Vášy a hudebně-performativního uskupení Ostrý zub. Petr Váša je intermediální umělec a pedagog, jež se ve vlastní tvorbě věnuje psaní básní, skládání hudby a performance. Je jedním z významných představitelů tzv. fyzického básnictví, kterému se věnuje již od počátku devadesátých let.

Olomoucké umělecké uskupení Ostrý zub tvoří umělci a pedagogové Jan Krtička, Vladimír Havlík, David Jedlička a Jiří Bartoník. Ve své tvorbě kombinují prvky undergroundu, punku a elektropopu, jež doprovází silné texty.

Vstup volný

Hudební cyklus Limity hudby prezentuje a zprostředkovává pestrá vystoupení od performance až po soudobou klasickou hudbu. Rozšiřuje tak naše vlastní hranice a limity vnímání hudby. Skrze projekty, které představí, nabídne nahlédnutí do světa, který se vyvíjí a posouvá. Oslovení autoři svou tvorbou vybočují z pomyslných škatulek a pouští se do experimentů, improvizace a nečekaných žánrových propojení. 

Program se koná za finanční podpory městského obvodu Poruba, Statutárního města Ostravy a Ministerstva kultury České republiky