Velmi nás to mrzí, ale z důvodu nemoci musíme nedělní koncert Aliaksandra Yasinského a skupiny Ostrý zub z cyklu Limity hudby zrušit. O náhradním termínu vás budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.

Hudební cyklus Limity hudby prezentuje a zprostředkovává pestrá vystoupení od performance až po soudobou klasickou hudbu. Rozšiřuje tak naše vlastní hranice a limity vnímání hudby. Skrze projekty, které představí, nabídne nahlédnutí do světa, který se vyvíjí a posouvá. Oslovení autoři svou tvorbou vybočují z pomyslných škatulek a pouští se do experimentů, improvizace a nečekaných žánrových propojení.

Na prvním koncertě ze série Limity hudby se představí akordeonista Aliaksandr Yasinski a hudebně-performativní uskupení Ostrý zub.

Aliaksandr Yasinski je původem běloruský akordeonista a skladatel, který ve své autorské hudbě spojuje prvky jazzu, rockové hudby, folkloru a world music. V loňském roce pokřtil sólové album “Hlybini” (Riverboat Records). Ve své autorské hudbě Aliaksandr spojuje prvky jazzu, rockové hudby, folkloru a world music. Od roku 2011 žije, studuje a pracuje v Praze.

Olomoucké umělecké uskupení Ostrý zub tvoří umělci a pedagogové Jan Krtička, Vladimír Havlík, David Jedlička a Jiří Bartoník. Ve své tvorbě kombinují prvky undergroundu, punku a elektropopu, jež doprovází silné texty.

Program se koná za finanční podpory městského obvodu Poruba, Statutárního města Ostravy a Ministerstva kultury České republiky.