Workshop a komunitní setkání pro veřejnost

Hry a tvoření s oděvem pro všechny generace. Staň se tím, kým chceš být!

Během workshopu a komunitního odpoledne se pasáž a předprostor galerie promění nejen v místo přátelských setkání, ale tak trochu i v šicí dílnu.

Přineste si vlastní oděv ke zkrášlení, kupte v ministánku dobročinného second handu Moment nebo si vezměte textil zdarma od nás. Šicí stroj i dostatek materiálu (nůžky, fixy, bavlnky, knoflíky a další) bude zajištěn, účastníci si tak mohou oděvy opravit, vylepšit nebo na ně cokoliv našít!

Prodej textilu v ministánku pro Duklu zajistí prospěšný second hand Moment o.p.s.

Setkání je doprovodným programem k výstavě As We Are prezentující tvorbu v New Yorku žijící fotografky Marie Tomanové, pro jejíž tvorbu jsou typická témata identity, genderu a svobody. V Dukle představí sérii velkoformátových portrétů lidí, kteří se věnují módě, umění a do New Yorku si přijeli splnit své sny stejně jako kdysi Tomanová.

Kurátorský text k výstavě a medailonek umělkyně zde

Program se koná za finanční podpory městského obvodu Poruba, Statutárního města Ostravy a Ministerstva kultury České republiky.
Výstava As We Are je realizována pod záštitou US Embassy Prague, za podpory firmy Fotonova, oddělení American Center Knihovny města Ostrava a společnosti ITA Consulting & Education.

Vstup volný.